Deze keer duiken we bij Kidslab in de wereld van de spelletjes. Hiervoor moet je natuurlijk van spelletjes spelen houden, en het leuk vinden om je eigen spel te bedenken en te maken.
Jouw eigen superspel wordt meer dan een plat bord, wat kaartjes en een dobbelsteen. Daarom gaan we in de eerste weken bestaande spellen bekijken en nabouwen. We gaan met elektriciteit aan de slag om bijvoorbeeld een lampje te laten branden als je af bent. Ook leer je hoe je onderdelen van het spel kunt laten bewegen. Om te ontdekken wat een spel nodig heeft om goed of spannend te zijn, bezoeken we een spelletjeswinkel. Als laatste leer je technieken om je eigen spel er professioneel uit te laten zien.
Met alles wat je geleerd hebt, ontwerp je in het tweede deel van de cursus je eigen spel. Het wordt een spel dat je met meerdere mensen kunt spelen, misschien wel met een bord dat een paar verdiepingen heeft of kan draaien. Een spel waarbij een alarm afgaat, of waarbij je met giga dobbelstenen moet gooien. In overleg bepaal je welke materialen en technieken je gaat gebruiken. We maken zoveel mogelijk zelf, maar als we iets kunnen gebruiken van de kringloopwinkel, organiseren we een bezoekje om daar basismateriaal te zoeken.
En als aan het einde van de cursus al onze bijzondere bordspellen af zijn, kunnen we ze met z’n allen spelen!